Kilka słów o naszym konwencie

Created with Sketch.

Czym jest Futerkon

Futerkon to najstarszy konwent furry w Polsce. Od 14 lat jest miejscem spotkań futrzaków z całego kraju. Jeśli rysujesz, uwielbiasz fursuity, grasz w gry albo po prostu chcesz się dobrze bawić – Futerkon to miejsce, w którym nie powinno Cię zabraknąć! Jesteśmy kolorową i wesołą gromadą pozytywnie zakręconych ludzi, którzy po prostu lubią furry. Są wśród nas artyści, umysły ścisłe, lekarze oraz studenci. Dzięki tej różnorodności każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Otwartość to nasza druga natura, szybko więc złapiesz z nami kontakt, a kto wie, może nawet przyjaźnie na lata. Futerkon oferuje bogaty program wypełniony prelekcjami, konkursami, grami terenowymi, rozrywką na wolnym powietrzu, ciekawymi gośćmi oraz imprezami do białego rana.

Odrobina historii

Pierwsza edycja, jeszcze pod nazwą Futrzakon, odbyła się w Dzierżąznej w dniach 26-28 września 2008 roku. Zaczęliśmy skromnie od 37 futrzaków z całej Polski.
A potem było nas już tylko więcej!

W 2012 zdecydowaliśmy się zmienić nazwę konwentu na Futerkon, żeby zaakcentować nową jakość i zmiany w podejściu do organizacji. Na siódmej edycji było nas już ponad 100 osób. W 2016 roku przenieśliśmy się z województwa łódzkiego do świętokrzyskiego, korzystając z dobroci lasów i miejsc oddalonych od dróg i hałasu.

Po drodze co roku odwiedzaliśmy inne światy. Przenieśliśmy się do świata mórz i oceanów jako piraci, nocowaliśmy w bunkrach atomowych (nie na serio, oczywiście!), mierzyliśmy się z mafią w Chicago, a nawet podróżowaliśmy w kosmosie! Każda edycja to nowy świat i okazja do przeżycia niezapomnianych wspomnień.

Od 2017 roku międzywymiarowym podróżnikom towarzyszy Maszynka Do Podróży W Czasie – cud techniki niewiadomego pochodzenia. Jak powiedział Asterix, zaburza ona pole thaumiczne, powodując zaburzenia kontinuum czasoprzestrzennego planów astralno-fizycznych, które transpozycjonują futra do innych światów.

W tym roku zabrała nas ona do niebezpiecznego, futurystycznego miasta
Night City…

Weź udział w tegorocznej edycji!

REJESTRACJA

Futerkonowe wspomnienia

Zachęcamy Was do zapoznania się z relacją video z ostatniego konwentu Futerkon XIII: A New Game. Odwiedź nasz kanał youtube, na którym możesz zobaczyć pozostałe wideorelacje.

KANAŁ YOUTUBE